Projekt Dom 18+

Od wielu już lat zaprzyjaźniona Fundacja holenderska Join Our Mission Polen wspomaga nas na wszelkie sposoby organizując dla naszch wychowanków wakacje.

Wolontariusze niosą pomoc pracując na rzecz naszych placówek a jednocześnie spędzają czas z wychowankami , organizują dla nich wycieczki, imprezy okolicznościowe, po prostu są z nimi... a to potrzebne jest im najbardziej. Od kilu lat Fundacja poszła o krok dalej. W porozumieniu z dyrekcją Domu Dziecka oraz z aprobatą i wsparciem gminy Pieszyce zrealizowano projekt "Dom 18+"

 

Dzieki temu został wybudowany dom, w którym mogą zamieszkać wychowankowie Domu Dziecka po ukończeniu 18 roku życia. Nie trafią oni ponownie do patologicznych środowisk a będą mieli możliwość samodzielnie funkcjonować , kształcić się i rozwijać pod okiem i ze wsparciem naszych opiekunów. Na takie wsparcie mogą liczyć pełnoletni podopieczni, którzy oczekują na własne mieszkania, bądz otrzymali je, ale stan tych mieszkań nie pozwala na zamieszkanie. Dlatego do momentu zorganizowania własnego "kąta" mają zapewnione ciepłe i bardzo przytulne mieszkanko. 

Strona powstała przy wsparciu portalu www.domydziecka.org
Projekt współfinansowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich